• Zatrzymaj młody wygląd
  dzięki zabiegom z botoksu

  więcej o zabiegu
 • Zabieg poprawia ogólny wygląd skóry, jej elastyczność, jędrność, usuwa przebarwienia. Sprawdź!

  więcej o zabiegu
 • Przywróć naturalne kształty
  dzięki zabiegom z kwasu hialuronowego.

  więcej o zabiegu
 • Uzyskaj efekt liftingu dzięki
  nowoczesnym niciom PDO.

  więcej o zabiegu

Peelingi medyczne (Medi+derma)

 Peelingi medyczne inaczej zwane peelingami chemicznymi mają na celu kontrolowane złuszczanie naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą aplikacji określonej substancji chemicznej w celu wyeliminowania niedoskonałości takich jak blizny, zmarszczki, przebarwienia, plamy, a także pomocniczo w celu zmniejszenia łojotoku oraz zwężenia rozszerzonych porów skóry. Odpowiednio dobrana mieszanina związków chemicznych o określonym stężeniu penetruje skórę na wymaganej głębokości wpływając na poprawienie i uregulowanie jej funkcji. Efektem jest wyraźne odmłodzenie, odświeżenie, wygładzenie, regeneracja cery poprzez zagęszczenie skóry, która występuje poprzez stymulację do produkcji nowego kolagenu-jednego z najważniejszych włókien skóry. Peelingi w odpowiednich proporcjach i stężeniach stanowią doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową dla skóry. Zabiegi zazwyczaj wykonuje się w seriach 4-6-12 w zależności od rodzaju kwasu, problemów i potrzeb skóry. Przerwy pomiędzy zabiegami wynoszą od 1-2 -3 tygodnie, a czasami nawet przedłużają się do kilku miesięcy w przypadku najgłębiej działających peelingów. Jest to uzależnione od rodzaju peelingu i oczekiwań pacjenta. Jeżeli musisz po zabiegu szybko wrócić do pracy - odpowiednie będą peelingi łagodniejsze, ale wykonywane w dłuższej serii. Przed wykonaniem peelingu lekarskiego konieczne jest przeprowadzenie wywiadu, podczas którego należy określić czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jego przeprowadzenie wykluczają: przewlekłe zakażenia wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, choroby autoimmunologiczne oraz dermatoza ze stanem zapalnym. Ponadto do przeciwwskazań zalicza się obecność brodawek i znamion w miejscu poddanym zabiegowi, a także stosowanie retinoidów, fototerapię, ciążę i okres laktacji. Część zabiegów wiąże się z koniecznością stosowania fotoprotekcji, szczególnie podczas miesięcy letnich i słonecznej pogody.

 

Rodzaje peelingów medycznych:

Sesglicopeel (Mediderma) – zabieg z zastosowaniem kwasu glikolowego

Kwas glikolowy to jedna z substancji najczęściej stosowanych do peelingu powierzchniowego. To przedstawiciel alfa hydoksykwasów (AHA), który wywołuje szereg zmian w naskórku i w brodawkowatej warstwie skóry właściwej. Zabieg powoduje wymianę skóry poprzez stymulację namnażania się komórek naskórka, niszcząc poszczególne warstwy dotknięte zaburzeniami lub powodując niemal niezauważalne stany zapalne tkanki. Po serii zabiegów peelingami tego typu, zauważalne są zmiany w skórze, takie jak przyczyniające się do naprawy fotouszkodzeń skóry gromadzenie nowego kolagenu i wzrost poziomu glikozaminoglikanów (GAG) w brodawkowatej warstwie skóry właściwej. Kwas glikolowy dobrze rozpuszcza się w wodzie i posiada niewielką cząsteczkę. Te dwie cechy zwiększają jego zdolność penetracji w głąb naskórka i mogą, w niektórych przypadkach, powodować lekkie podrażnienie podczas nakładania.

Wskazania:

Zmarszczki

Skóra sucha, dojrzała

Skóra zmęczona, szara, bez blasku

Uzupełniająco podczas zastosowania wypełniaczy zmarszczek

 

Salipeel (Mediderma) – zabieg z zastosowaniem kwasu salicylowego

 

Kwas salicylowy znany jest głównie z właściwości keratolitycznych i komedolitycznych. Nakładanie wysokich stężeń wywołuje oddzielenie się naskórka na grudkach, krostach i zaskórnikach w ciągu kilku minut po aplikacji. Często ulega otwarciu osłonka krosty, co pozwala na działanie kwasu od nabłonka mieszka włosowego aż do gruczołu łojowego. Ponadto posiada właściwości przeciwzapalne (hamuje syntezę prostaglandyn), przeciwświądowe, antyseptyczne, antybakteryjne (redukuje populację Propionibacterium acnes), ściągające, przeciwstarzeniowe (przyspiesza usuwanie korneocytów), fotoochronne (zawiera pochodne pochłaniające promieniowanie UVB) oraz antyepidermoplastyczne.

Wskazania:

Trądzik pospolity

Trądzik zapalny

Trądzik grudkowy i krostkowy

Trądzik zaskórnikowy

 

Lactipeel (Mediderma) – zabieg z zastosowaniem kwasu mlekowego

Jest to peeling chemiczny zawierający 90% kwasu mlekowego. Zwiększa grubość skóry i stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej. Indukuje w naturalny sposób nawilżenie skóry- przyciąga cząsteczki wody już obecne w skórze w kierunku jej powierzchni. Kwas mlekowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze jako element procesów metabolicznych. Jego funkcją jest utrzymanie płaszcza kwasowego skóry na poziomie pH 5.5 i 6.0. Ponadto ma działanie nawilżające, ponieważ przyciąga do warstwy rogowej cząsteczki wody i stymuluje syntezę ceramidów, poprawiając i modulując funkcje ochronne skóry. Posiada również właściwości rozjaśniające, ponieważ sprzyja jednorodnemu rozprowadzaniu melaniny. Dodatkowo kwas mlekowy działa antyoksydacyjnie oraz hamuje tyrozynazę, enzym biorący udział w pierwszych etapach melanogenezy czyli wytwarzania barwnika odpowiedzialnego za kolor naszej skóry, naszych oczu i włosów ale i za przebarwienia. Żelowa konsystencja pozwala na powolne przenikanie kwasu i zminimalizowanie podrażnień.

Wskazania:

• Skóra zmęczona i matowa

• Fotostarzenie( plamy posłoneczne, wiotkość, zmarszczki)

• Przebarwienia

• Skóra przesuszona

• Trądzik

 

Mandelac (Mediderma) zabieg z zastosowaniem kwasu migdałowego

 

Kwas migdałowy otrzymywany jest z hydrolizy ekstraktu z gorzkich migdałów. Jest on powszechnie stosowany do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nie torbielowatego oraz w celu przygotowania skóry do zabiegów laserem frakcyjnym. Odpowiedni dla skóry wrażliwej, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację przez warstwę rogową i nie powoduje szczypania ani podrażnień. Charakteryzuje się dużą zdolność przebudowy skóry. Kwas migdałowy posiada pKa 3.41, przez co ma większą zdolność do stymulacji syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) w brodawkowatej warstwie skóry właściwej niż inne AHA, np. kwas glikolowy (pKa = 3.83). Działanie rozjaśniające przebarwienia pozapalne, potrądzikowe i plamy posłoneczne ulegają złagodzeniu pod wpływem produktów na bazie kwasu migdałowego. W wielu przypadkach, po miesiącu kuracji produktami o stężeniu 10%, występuje redukcja o 50%. Działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne. Pod względem chemicznym, struktura kwasu migdałowego jest podobna do struktury antybiotyków o szerokim spektrum działania. Kwas migdałowy kontroluje i normalizuje ilość wydzielanego sebum przenikając do mieszka włosowego i redukuje populację P. acnes, poprawiając wygląd skóry z zapalnymi krostami, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych.

Wskazania:

• skóra wrażliwa,

• zmniejszenie drobnych zmarszczek

• rozjaśnienie przebarwień

• leczenie trądziku

• odmładzanie (drobne zmarszczki, dojrzała i zniszczona słońcem skóra)

• poprawa grubości, jędrności skóry, rozszerzone pory

 

Argipeel (Mediderma) zabieg z zastosowaniem argininy

Zawiera argininę, która aktywuje system immunologiczny skóry, stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa elastyczność skory. Arginina jest aminokwasem pochodzącym z fermentacji i oczyszczenia węglowodanów roślinnych (trzcina cukrowa). Posiada cząsteczkę o dużym rozmiarze, której penetracja przez warstwę rogową zachodzi bardzo wolno. Pozwala to uniknąć wszelkich podrażnień. Połączenie argininy z kwasem mlekowym zapewnia te same korzyści, co zastosowanie alfa-hydroksykwasu (złuszczanie, zwiększenie wymiany komórkowej, poprawa napięcia skóry, redukcja przebarwień), ale bez uczucia swędzenia, szczypania ani pieczenia.

Wskazania:

• skóra wrażliwa, nietolerująca innych peelingów chemicznych

• odmładzanie (drobne zmarszczki, dojrzała i zniszczona słońcem skóra)

• poprawa grubości, jędrności skóry, rozszerzone pory

• przebarwienia

 

 

Azelac - (Mediderma) zabieg z zastosowaniem kwasu azelainowego

Kwas azelainowy charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi, normalizującymi proces keratynizacji, bakteriostatycznymi, hamującymi tworzenie reaktywnych form tlenu oraz regulującymi pigmentację skóry. Oczyszcza skórę od wewnątrz, zwęża pory, reguluje prace gruczołów łojowych, usuwa zanieczyszczenia i martwy naskórek, stymuluje odnowę komórkową, produkcje kolagenu i elastyny. Niweluje drobne zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia, wzmacnia absorpcję składników aktywnych zawartych w preparatach, przywraca skórze świetlistość, jędrność, gładkość. Dzięki swoim unikalnym właściwościom może być stosowany przy cerach naczyniowych, trądziku zapalnym różowatym i zwykłym – redukuje rumień.

Wskazania:

• Trądzik różowaty

• Trądzik pospolity,

• Łuszczyca

• Zapalenie mieszków włosowych

• Przebarwienia.

 

Pyruvic Peel (Mediderma) – zabieg z zastosowaniem kwasu pirogronowego

Kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Rozluźnia połączenia pomiędzy

korneocytami naskórka i przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy,alfa-hydroksykwas o właściwościach nawilżających, tworząc na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem. Ze względu na działanie keratolityczne, seboregulacyjne oraz przeciwdrobnoustrojowe, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku w każdej jego odmianie. Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikoprotein w stopniu wyższym niż kwas glikolowy i porównywalnym do TCA, jednak bez niedogodności tego ostatniego, wywołując jedynie delikatny rumień.

Wskazania:

• Zmarszczki średniej głębokości,

• Trądzik zapalny i niezapalny,

• Blizny potrądzikowe.

• Wiotkość skóry

• Rozstępy

 

Ferulac Peel (Mediderma) – zabieg z zastosowaniem kwasu ferulowego i floretyny

Kwas ferulowy, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działanie witamin C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVAB minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce w DNA komórkowym. Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu. Działa stymulująco na apoptozę komórek rakowych. Floretyna wzmacnia penetrację składników aktywnych przylegając do powierzchni lipidów i zmienia potencjał dwubiegunowy dwuwarstw lipidowych. Hamuje aktywność elastazy,enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastycznych. Ponadto, posiada właściwości antyoksydacyjne.

Wskazania:

• Fotostarzenie

• Przebarwienia

Nomelan Caffeico (Mediderma) – zabieg z zastosowaniem kwasu kawowego

Kwas kawowy jest pochodną fenolu o właściwościach antyoksydacyjnych. Chroni DNA komórkowe i działa chemoprewencyjnie. Hamuje tyrozynazę, enzym uczestniczący w procesie melanogenezy. Reguluje zmiany immunologiczne i jest silnym środkiem przeciwgrzybicznym.

Wskazania:

• Zmarszczki

• Rozstępy

• Przebarwienia

• Blizny

TCA ( Easy TCA Pain Control - Revisage) – zabieg z zastosowaniem kwasu trójchlorooctowego

Kwas trójchlorooctowy usuwa warstwy skóry dotknięte procesami starzenia, uszkodzone lub wyjałowione w skutek działania różnych procesów zewnętrznych. Powoduje koagulację białek skóry, niszcząc warstwę naskórkową, która zostanie zastąpiona nowym naskórkiem i tkanką łączną. Easy TCA Pain Control posiada wszystkie zalety znanego TCA i jest uważany jest za najbezpieczniejszy i najprostszy do wykonania peeling na bazie TCA. Produkt ten, nakładany różnymi metodami, pozwala osiągnąć szerokie spektrum głębokości działania. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i pozwala pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie. Easy TCA Pain Control ma ulepszoną, opatentowaną formułę, dzięki której możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty przy głębokich przebarwieniach i drobnych zmarszczkach. Działanie Easy TCA Pain Control polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór peelingu dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry i pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej. Dodatkowo krem w postaci Post Peel Mask ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie skóry po zabiegu. Globalne działanie Easy TCA Pain Control i Post Peel Mask obejmuje pełne i progresywne odnowienie skóry, bardziej stymulujące niż destrukcyjne, które pozwala na normalne funkcjonowanie w trakcie leczenia.

Wskazania:

Zmarszczki

Fotostarzenie

Plamy

Przebarwienia

Blizny (szczególnie skuteczny razem z zabiegiem mikrodermapen)

 

SPA Peel (Mediderma)

Formuła peelingów SPA opiera się na synergii następujących składników:

- Kwas salicylowy: silne właściwości keratolityczne. Działanie powierzchniowe. Wspomaga penetrację reszty składników.

- Kwas pirogronowy: właściwości dermoplastyczne. Działa w głębokich warstwach naskórka, sięgając brodawkowatej warstwy skóry właściwej.

- Retinol: działanie normalizujące, utrzymujące naskórek w stanie równowagi fizjologicznej, działanie seboregulujące.

Wskazania:

• Fotostarzenie, zmarszczki mimiczne.

• Szorstkość atopowa, trądzik,

• Skóra łojotokowa, blizny potrądzikowe

• Hiperpigmentacja, melasma

• Przebarwienia melaninowe spowodowane

• stosowaniem perfum lub kosmetyków

 

Przeciwwskazania:

• opryszczka

• kuracje lekami diuretycznymi, retinoidami, niektórymi antybiotykami, środkami antykoncepcyjnymi

• stany zapalne skóry

• gorączka

• przerwana ciągłość naskórka

• czynna infekcja ogólna lub miejscowa

• ciąża, karmienie piersią

 

Dodatki do peelingów (Mediderma) :

Dodatki są produktami przeznaczonymi do łączenia z peelingami chemicznymi w celu dostarczenia podczas zabiegu czystych substancji czynnych wzmacniających efekty peelingu.

Dodatek blask

Dodatek resveraderm (przeciwzmarszczkowy, odmładzający)

Dodatek przeciwtrądzikowy

Dodatek rozjaśniający

Dodatek stymulujący syntezę kolagenu

 • Kwas migdałowy - twarz

  120zł

 • Kwas migdałowy - twarz+szyja

  150zł

 • Kwas migdałowy - twarz+szyja+dekolt

  180zł

 • Kwas migdałowy - plecy

  180zł

 • Kwas pirogronowy - twarz

  120zł

 • Kwas pirogronowy - twarz+szyja

  150zł

 • Kwas pirogronowy - twarz+szyja+dekolt

  180zł

 • Kwas pirogronowy - plecy

  180zł

 • Kwas glikolowy - twarz

  120zł

 • Kwas glikolowy - twarz+szyja

  150zł

 • Kwas glikolowy - twarz+szyja+dekolt

  180zł

 • Kwas glikolowy - plecy

  180zł

 • Kwas TCA - twarz

  350zł

 • Kwas TCA - plecy

  450zł

 • Retises CT Yellow Peel

  250zł

 • Retises CT+ Fillderma Nano twarz

  300zł

 • Kwasy Xylogic

  160zł

 • RetixC Xylogic

  260zł

 • Ferulac Peel twarz

  300zł

 • Azelac Peel twarz

  300zł

 • Mandelac T +Argipeel pod oczy

  200zł

Subskrypcja

Oferty specjalne i nowości wprost na Twoją skrzynkę mailową

Zapraszamy do kontaktu i wizyty w salonie

Telefon: +48 537 537 597 | kontakt@aeterna.pl

Aeterna Medycyna Estetyczna - 41-800 Zabrze ul. Szramka 7